Przejdź do głównej zawartości

243. owerlok texi joylock 2/4

Myślałam, że nie potrzebuję owerloka, bo moja maszyna posiada ścieg owerlokowy i stopkę do niego, ale niestety nie każdą dzianinę dobrze szyje i wykańcza brzeg.

 Przy zakupie kierowałam się aby był w miarę prosty w obsłudze, miał dobre opinie i był na miarę moich możliwości finansowych.

Oto Texi joylock 2/4  czyli 2, 3 i 4 nitkowy owerlok.Kiedy go rozpakowałam i popatrzyłam mówię do siebie "o raju co ja zrobiłam przecież go nie ogarnę." Ale nie taki diabeł straszny jak go malują.  W kilka minut pojęłam o co chodzi z tym mechanizmem, przewlekaniem i nawlekaniem. Na początku coś źle szył, okazało się że w transporcie opuściła się jedna igła. Więc nie była to poważna usterka.

Więcej czasu musiałam poświęcić na ustawienia pokręteł. Za każdym razem gdy zmieniałam rodzaj materiału muszę odpowiednio ustawić transporter różnicowy.

A instrukcja jest czytelna i łatwa do zrozumienia więc można go opanować.

Szyje się świetnie - szybciej niż na zwykłej maszynie i przede wszystkim każdy rodzaj dzianiny. Ładnie zszywa, docina i obszywa strzępiące materiały dzięki czemu brzegi są idealnie wykończone. 

Wymieniłam tylko żarówkę na LED, niestety oryginalna nie za jasno świeciła.
Brakuje mi wolnego ramienia, bo ułatwiłby obszywanie rękawów i nogawek ale i bez niego też daje radę.

Do podstawowego zestawu otrzymałam jeszcze po 4 duże szpule czarnych i białych nici, nożyczki małe i duże, centymetr, szpilki, obcinacz do nitek, mydełko krawieckie, pincetę i dwa zestawy igieł (standardowe i do jeansu).Po kilku tygodniach szycia na nim jestem zadowolona, że zdecydowałam się go mieć, nie sprawia żadnych problemów i  nareszcie dużo szyję z dzianiny.

Pozdrawiam Asia.

Komentarze

 1. W takim razie gratuluję udanego zakupu:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Overlok jest naprawdę potrzebną maszyną jeśli się dużo szyje. Ciekawa jestem jaka jest skala jego hałasu. Mój łucznik chodzi bardzo głośno ale jestem z niego zadowolona. mam go już prawie dwa lata i jeszcze nie szyłam na nim ściegiem rolujacym no i ja nie dostałam tylu prezentów co Ty. Gratuluję i pozdrawiam.
  Ania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Głośny nie jest, do bardzo cichych też nie należy - tak po środku.
   Dziękuję

   Usuń
 3. Bardzo dobra decyzja.Overlock bardzo usprawnia pracę,moje szycie od czasu posiadania overa nabrało smaku ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Overlock to cudowna rzecz. Obchodziłam się bez niego wile długich lat. Nabyłam go zaledwie półtora roku temu i prawdzę powiedziawszy nie wiem jak radziłam sobie bez niego wcześniej ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzień Dobry, ja też zakupiłam ten Joylock i od dwóch dni siedzę i się głowię jak zrobić ścieg mereżkowy. Do maszyny była dołączona tkanina na której jest ścieg cieniutki mereżkowy, a ja nie mogę takiego uzyskać. Chciałabym Panią bardzo prosić o pomoc, by mi Pani podpowiedziała jak ustawić maszynę na taki ścieg lub pokazała jak w praktyce wygląda ten ścieg mereżkowy robiony tą maszyną. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Serdecznie Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza